Yemek Odası Dekorasyonu ile Yemeklerin Tadını Çıkarın

Dekor 60

Evlerde aileniz ile ya da misafirler ile sadece yemekler de kullanılan yemek odası evlerin boyutları ve değişen yaşam şartlarından dolayı eskisi kadar yaygın olmamakla birlikte hala evlerde yerini korumakta. Yemek odası sadece yemek yeme alanı olarak görülmemekte aynı zamanda ev dekorasyon fikirleri için bir uygulama alanı. Bunun için yemek odası dekorasyonu yaparken isterseniz sadece bu alana has bir uygulama isterseniz de tüm eve bir bütün olarak kullandığını dekorasyon fikirleri ile uyumlu bir alan oluşturmak isteyebilirsiniz. Yemek odası dekorasyonu yapmak isteyenlerin işini kolaylaştıracak bazı basit uygulamalar ve örnekler ile yemek odası dekorasyon fikirleri sunmaya çalışacağız.

foto galerifoto galeri

Yemek odaları genellikler servisi daha kolay yapmak için mutfağa yakın bir alandan seçilmeli. Bunu yaparken mevcut bir odayı kullanacaksanız bu oda mutfağa yakın bir alan olmalı. Evinizde yemek odası için ayrı bir oda yok ise salonunuz bir kısmınız yemek odası için ayırabilir ve bu alanı yemek odası dekorasyon için en uygun hale getirebilirsiniz. Bunun için salon dekorasyonu yaparken yemek odası için ayıracağınız alanı seçip onu ayrı bir alan olarak bırakmakta fayda olduğunu da unutmamalısınız.

Ahşap masalı yemek odası dekorasyonuAhşap masalı yemek odası dekorasyonu

Kaynak: designmom

Bu alanı ya da odayı belirledikten sonra yeni evli bir çift ya da az misafir ağırlayan bir aile iseniz bu alana küçük bir masa ve daha az sandalye kullanmalısınız. Geniş, kalabalık ve çok misafir ağırlayan bir aile iseniz daha büyük bir alana ve bu alan için büyük bir yemek masası ve çok sayıda sandalyeye ihtiyacınız olacaktır. Bunların dışında bu seçimi yaparken günlük kullanıma da uygun bir masa seçimi yapmalısınız. Sandalye ve masa seçiminizi bu duruma bakarak belirlemelisiniz.

Koyu renklerde modern yemek odası dekorasyonuKoyu renklerde modern yemek odası dekorasyonu

Kaynak: flickr

Yemek odası dekorasyonu için yemek masası dışında klasik olarak kullanılan mobilyaların başında ise konsol ve gümüşlük gelmektedir. Hazır yemek odası takımlarının vazgeçilmez ürünlerden olan bu ürünler hazır paket halinde satılmakta. Siz bunun dışında modern ve size ait bir tarzı olan yemek odası dekorasyonu yapmak isteyebilirsiniz bu durumda takımı bozup mevcut alan ve ihtiyaçlara uygun seçimler yaparak istediği yemek odası dekorasyonuna sahip olabilir. Takım olarak satılan ve gayet şık ve modern olan yemek odası da küçük değişiklikler ile size özel bir yemek odsı dekorasyon unsuru olabilir.

Ajşap ve pastel renkli yemek odası dekorasyonAjşap ve pastel renkli yemek odası dekorasyon

Modern ahşap yemek odası dekorasyonuModern ahşap yemek odası dekorasyonu

Kaynak: vivense

Yemek odası dekorasyonu için olmazsa olmazlardan bir tanesi de ışıklandırma. Işıklandırma için avize seçimi klasikleşen bir yemek odası dekorasyon önerisidir fakat hala yemek odasının konumu ile uyumlu ve yeterli ışık veren bir avize işinizi görecektir. Bunun dışında yemek masasında şamdan veya mumlar yemek masası dizaynı için farklı bir dekorasyon unsuru olarak yemeklerinizde daha güzel bir masa oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Yemek odası dekorasyon şamdanYemek odası dekorasyon şamdan

Kaynak: Dekoloji

Beyaz ve Ahşap yemek odası dekorasyonuBeyaz ve Ahşap yemek odası dekorasyonu

Kaynak: dearlillieblog

Yemek odanızda konsol kullanıyorsanız konsol üzerine farklı objeler ve sizin zevkinize uygun süslemeler ile oradaki boşluğu kapatırken yemek odasına kendi tarzınızı da katmış olursunuz.

Otantik yemek odası dekorasyonuOtantik yemek odası dekorasyonu

Kaynak: homeremediesrx

Son zamanlarda yemek odası dekorasyonun vazgeçilmezi haline gelen farklı sandalyeler yemek odasına kendine ait bir hava katıyor. Bu örnekteki gibi pastel mavi sandalyeler çok güzel bir görüntü oluşturmuş.

Mavi beyaz yemek odasıMavi beyaz yemek odası

Kaynak: flickr

Yemek odası için diğer bir trend ürün ise ferforje masa. Ferforje masalar farklı sandalyeler ile kullandığı zaman yemek odaları için yaratıcı bir yemek odası dekorasyon olmakta.

Yemek odası için Dikdörtgen Ahşap Ferforje MasaYemek odası için Dikdörtgen Ahşap Ferforje Masa

Kaynak: Dekoloji

Fikir vermesi için yemek odası dekorasyonu örnekleri Modern yemek odası dekorasyonu duvar galerisiModern yemek odası dekorasyonu duvar galerisi

Modern yemek odası dekorasyonu

Kaynak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

All rights reserved
Bu web sitesi çerez kullanır, detayları burada görebilirsiniz Gizlilik Politikası. Gezmeye devam ederseniz, kabul etmiş olursunuz..