Sizi Büyüleyecek En Güzel Kış Bahçesi Modelleri | Evde Mimar

Dekor 60

Yaz aylarında bahçe de ve balkonda saatlerce oturmayı seviyoruz değil mi? Ama kış gelince malum yağmur çamurdan evin içine kapanıyoruz ama balkona da özlem duyuyoruz. Peki yazın severek oturduğumuz balkon ve bahçelerimizi kışında kullanmak istemez miyiz? O zaman doğru bir balkon kapatma  yöntemiyle pencere veya çatı sistemiyle balkonunuzu ve bahçenizi hem yaz hem de kışın kullanabileceğiniz bir kış bahçesine dönüştürebilirsiniz.

Kış bahçesi yapmak için büyük alanlara ihtiyacınız yok. Küçük balkonunuzu bile minimal bir şekilde düzenleyebilirsiniz böylece kış bahçesi yapmak sizin için daha az masrafı olacaktır. Eğer isterseniz mevsimine göre de mobilya düzenlemesi yapabilirsiniz. Her yeri cam olsun istemiyorsanız da pencere dışında kalan yerleri mobilyalarınıza uyum sağlayacak renklerle boyayabilirsiniz. Farklı boyama fikirleri için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kış bahçesinin önemli özelliklerinden biri de hem manzarayı hem de tavanı görebilmek. Bunu da boydan boya camlarla sağlayabiliriz. Kış bahçesinde sıcağı çok sevmeyen bitkiler de kullanarak dekorasyonunuza farklı bir hava katabilirsiniz.

Şimdi farklı tarzlarda olan kış bahçelerine bakalım.

1. Klasik Kış Bahçesi Modelleri ve Örnekleri

Klasik kış bahçeleri daha kahverengi tonlarında genellikle ahşap tarzda yapılan bahçelerdir. Villa tarzı evler de evden bağımsız olarak ayrı bir bina şeklinde de tercih edilir.

klasikkisbahcesi

klasikkisbahcesi

klasikkisbahcesi

klasikkisbahcesi

klasikkisbahcesi

klasikkisbahcesi

klasikkisbahcesi

klasikkisbahcesi

klasikkisbahcesi

klasikkisbahcesi

Kaynak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

All rights reserved
Bu web sitesi çerez kullanır, detayları burada görebilirsiniz Gizlilik Politikası. Gezmeye devam ederseniz, kabul etmiş olursunuz..