Siyah Beyaz Mutfak Artık Daha Çok Tercih Ediliyor

Dekor 38

Evlerde artık kayda değer şekilde dekorasyonun varlığı hissedilmeye başlandı. Evlerini bütünü kadar bazı bölümleri özellikle mutfaklar dekorasyon için özel bir alan olarak ön plana çıkıyor. Kültürel olarak yemek yapmayı ve yemeyi seven bir toplum olduğumuz için mutfakta da oldukça fazla zaman geçiriyor olmamız bunun temel nedenlerinden. Mutfak dekorasyonu yaparken de artık sıradan renkler ve desenler yerine daha farklı seçenekler mevcut. Siyah beyaz mutfak dekorasyonu ise bunlardan sadece birisi. Dünyada uzun zamandır yapılan siyah beyaz mutfak dekorasyonu Türkiye’de de çok fazla gördüğümüz bir seçenek.

Siyah Beyaz Mutfaklar Değişimi Açık

Mutfak dekorasyonu yaparken, mutfakta bazen değişliklikler yapmak kaçılınmaz hale geliyor. Bu değişiklikler yapılırken mutfakta kullanılan renkler işinizi zorlaştırabiliyorken siyah beyaz renklerin hakim olduğu mutfaklarda bu durum daha kolay olabiliyor. Bunun dışında mutfaklarda aksesuar seçimi yapılırken de siyah beyaz renkler zıtlıklara izin verdiği için yapacağınız seçimleri kolaylaştıracaktır.

Siyah beyaz mutfaklar diğer mutfaklara göre daha modern bir görünüme sahip oldukları için mobilyaları değiştirmek yerine onları kendiniz de boyayarak yepyeni bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Bu sayede hem ev ekonomisine katkı sağlamış olursunuz hem de yeni bir hobi edinmiş olursunuz. Bu boyama hobisi ile sadece mutfak mobilyaları değil tüm mobilyaları, kapıları, zeminleri ve duvarları da boyayabilirsiniz.

Siyah Beyaz Yerine Koyu Renkler Tercih Edilebilir

Mutfaklar için siyah beyaz yerine bazı renkleri koyu tonları ve ahşap desenli mobilyalar da tercih edebilirsiniz. Bunların başında; Mavi, Yeşil, Kahve ve Koyu Gri gelebilir. Bu renkler modern görünümleri kadar kir ve lekelere karşıda daha uzun ömürlü oluyorlar.

Mutfak Tezgahı Mermeri Siyah Ya Da Beyaz Olabilir

Siyah beyaz mutfak dekorasyonu yapılırken en kolay seçim mutfak tezgahı için mermer seçimi olabilir. Son zamanlarda mutfak tezgahları çok farklı renklerde ve farklı malzemeler ile üretilebiliyor. En başta yapacağınız renk seçimi ile mutfakta uzun yıllar kullanabileceğiniz bir tezgah ve bunun etrafında şekillenecek dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Kaynak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

All rights reserved
Bu web sitesi çerez kullanır, detayları burada görebilirsiniz Gizlilik Politikası. Gezmeye devam ederseniz, kabul etmiş olursunuz..