Sehpalarınız Hiç Bu Kadar Ergonomik Olmamıştı!

Dekor 35

Küçük evlerde, ya da küçük odalarda yerden tasarruf etmek hepimizin isteği gibi görünüyor. Ergonomik tasarımlar bu isteğin ve yer azlığı sorununun en önemli yardımcı olarak son yıllarda çok fazla tercih ediliyorlar. Fakat böyle çok ihtiyaç duyulan tasarımların fiyatları da bir o kadar yüksek oluyor. Bu yazımızda kendi ergonomik sehpanızı nasıl tasarlayabileceğinizden bahsediyoruz sizlere. Görseller yardımı ile çok anlaşılır kılınan bu tasarım, yerden tasarruf etmenizi sağlayacak.

İşte Tasarlayacağımız Sehpa!

duvara-monteli-yemek-masasi-yapimi-1

duvara-monteli-yemek-masasi-yapimi-2

Öncelikle sonuçta ne kadar tatlı bir o kadar da kullanışlı bir sehpaya sahip olacağınızı görelim dedik. Kapandığında sağladığı yer tasarrufu azımsanamayacak kadar çok olan sehpa yapım aşamalarına geçiyoruz.

Aşama 1

duvara-monteli-yemek-masasi-yapimi-3

Öncelikle ihtiyacımız olan büyüklükte bir sunta alıyoruz, ardından istediğimiz ölçüyü ve şekli bir kurşun kalem yardımı ile suntaya aktarıyoruz. Bir kesme makinası yardımı ile belirlediğimiz şekli suntadan çıkarıyoruz.

Aşama 2

duvara-monteli-yemek-masasi-yapimi-4

 

Elde ettiğimiz sehpa tabakamızın pürüzlerini bir zımpara yardımı ile gideriyoruz.

Aşama 3

duvara-monteli-yemek-masasi-yapimi-5

Sehpamıza monte edilecek ayakları sunta kesme makinası ile hazırlıyoruz ve zımpara yardımı ile pürüzlerini gideriyoruz. Hazırladığımız ayakları isteğimize göre dekore ediyoruz.

Aşama 4

duvara-monteli-yemek-masasi-yapimi-6

Kestiğimiz tahta kalınlıklarına göre montaj için gerekli malzemeleri ayarlıyoruz.

Kaynak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

All rights reserved
Bu web sitesi çerez kullanır, detayları burada görebilirsiniz Gizlilik Politikası. Gezmeye devam ederseniz, kabul etmiş olursunuz..