Pastel Tonlarda Oturma Odası Sizi Dinginleştirecek

Dekor 61

Son zamanlarda daha sık gördüğünüz pastel renk oturma odaları sadece renkleri ile değil birlikte kullanacağınız objeler ile güzel bir ev dekorasyonu yapmanızı sağlayacak.  Popüler pastel renklere bakacak olursak bunlar; açık mavi, pembe, sarı, gri. Ev dekorasyonu için bunun gibi pastel tonların sahip olduğu renkleri kullanabilirsiniz.

Pastel tonlar ile oturma odası dekorasyonu yaparken gözleri yoran ve uzun süre maruz kalındığında stres ve yorgunluk hali gibi durumlara sebebiyet verir. Bunun dışında pastel renk tonları ile mevcut oturma odanıza romantik bir hava katabilirsiniz.  Pastel tonları kullanarak ve bunları salon dekorasyonu fikirleri birleştirebilirsiniz modern ve sade bir ev dekorasyonuna imza atabilirsiniz. Pastel tonlarda oturma odası dekorasyonu yaparken son zamanlar en çok tercih edilen ev dekorasyon ürünleri olan çiçek desenli kanepe kullanabilirsiniz.

Pastel tonlarda modern oturma odasıPastel tonlarda modern oturma odası

Kaynak

Pastel renkler ile geometrik şekiller kullanın

Geometrik şekiller son zamanların en popüler dekorasyon unsurları arasında yerini aldı.Bu şekillerin en uyumlu olduğu renkler ise pastel tonlar. Pastel tonlarda oturma odası dekorasyonu yaparken bu renk mobilyalar ile birlikte geometrik şekillere sahip ya da üzerinde geometrik şekiller bulunduran aksesuarlar ile birlikte kullanarak da pastel tonlar ile uyumlu bir oturma odasına sahip olursunuz.

Pastel mavi tonlarda oturma odasıPastel mavi tonlarda oturma odası

Kaynak

Pastel tonlarda aksesuarlar kullanabilirsiniz

Pastel tonlarda oturma odası dekorasyonu yaparken mevcut mobilyaların tümünü değiştirmek yerine pastel tonlarda aksesuarlar seçerek de sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi pastel tonlarda yastıklar ile koltuk takımınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Yastıkların dışında halı, kilim, sehpa ve duvar kağıtları ile pastel tonlarda renk seçerek pastel tonlarda bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Pastel tonlarda beyaz oturma odasiPastel tonlarda beyaz oturma odasi

Kaynak

Pastel tonlarda çiçekli oturma odasıPastel tonlarda çiçekli oturma odası

Kaynak

Pastel tonlarda oturma odası için mobilyaların renklerini değiştirin

Oturma odanızdaki mevcut mobilyaları renk değişimi ile pastel tonlarda bir oturma odasına sahip olabilirsiniz. Buna koltuklarınızın döşemesi ile başlayabilirsiniz. Bunun dışında sehpanın rengi ile devam edebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz gibi aksesuarların renklerini değiştirerek pastel tonlarda bir oturma odasına sahip olursunuz.

Pastel tonlarda oturma odası maviPastel tonlarda oturma odası mavi

Kaynak

Pastel tonlarda mavi oturma odasıPastel tonlarda mavi oturma odası

Kaynak

Pastel tonlarda oturma odası griPastel tonlarda oturma odası gri

Kaynak

Pastel tonlarda oturma odası modernPastel tonlarda oturma odası modern

Kaynak

Pastel tonlarda oturma odası pembe sarıPastel tonlarda oturma odası pembe sarı

Kaynak

Pastel tonlarda oturma odası sarıPastel tonlarda oturma odası sarı

Kaynak

Pastel tonlarda oturma odasıPastel tonlarda oturma odası

Kaynak

Pastel tonlarda salaş oturma odasıPastel tonlarda salaş oturma odası

Kaynak

Kaynak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

All rights reserved
Bu web sitesi çerez kullanır, detayları burada görebilirsiniz Gizlilik Politikası. Gezmeye devam ederseniz, kabul etmiş olursunuz..