Merdiven Altlarını Değerlendirmek İsteyenler İçin Harika Öneriler

Dekor 60

Evleri merdivenli olan kişilerin merdiven boşlukları genelde boş olarak bulunmaktadır. Bu merdiven boşlukları güzel bir şekilde değerlendirildiğinde size evinizde muhteşem çözümler sunabilir. Bu yazımızda merdiven altlarını değerlendirme önerileri olarak pek çok fikir bulacaksınız. Faydalanacağınızı umacağımız bilgiler vererek bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Böylece evinizin her alanını etkili şekilde kullanma konusunda destek sağlamış olacaksınız. Merdiven boşlukları değerlendirilmediğinde boş bir kısım olarak fazladan boş yer olarak kalır. Değerlendirildiğinde pek çok amaç için kullanılabilir ve bu sayede sizler de evinizin işe yaramaz gibi sanılan kısmının en iyi şekilde değerlendirildiğini göreceksiniz. Merdiven boşluklarını nasıl dekore edebilir ne tür işlerde kullanabiliriz gelin birlikte görelim:

Merdiven Boşlukları Dolap Haline Getirilebilir

Merdivenler yapıldığında alt kısmı kademeli olarak boşluk olur. Bu boşluklar kapatılarak güzel bir dolap haline getirilebilir. Merdiven boşluklarının dolap yapılması ile burada pek çok eşyanızı koymak için yer bulabilirsiniz. Ayakkabı, çanta, alet edevat, gazete, kitap ve akla gelebilecek bunun gibi pek çok eşyanın için bu merdiven boşluklarında yer bulabilirsiniz. Bu boşluklar dolap haline getirilerek pek çok eşyanız için özel bir yer hazırlanmış olur. Böylece evinizde dağınık duran çok sayıda eşyanız da ortalıktan toplanmış olacaktır. Evinde düzen sorunu yaşayan neyi nereye koyacağını bilemeyen kişiler için merdiven altı boşlukların dolap olarak değerlendirilmesi güzel olacaktır.

merdiven altı dolap modellerimerdiven altı dolap modelleri

Merdiven Boşluklarını Oturma Köşesi Ya da Yatak Yapabilirsiniz

Diğer bir alternatif örneği de merdiven altı boşlukları yatak ya da oturma köşesi olarak değerlendirmektir. Giriş kısımlar ya da bu tür merdiven boşlukları gereksiz yerler olarak düşünülse de aslında öyle değildir. Merdiven altı boşlukları dolap yapımında değerlendirebileceğiniz gibi aynı zamanda oturmak için kanepe ya da koltuk, ya da fazladan bir yatak haline dönüştürebilirsiniz. Böylece fazladan misafir geldiğinde ve yatacak yer yetmediğinde burası misafirinizin kalması için ideal bir köşe olabilir.Bunun yanında  merdiven altında ufak bir mutfak oluşturabilirsiniz , boş zamanlarınızı değerlendirmek için kendinize özel çalışma alanı, mini bir ofis veya  oturma-okuma alanları olarak da değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde merdiven boşlukları en iyi şekilde değerlendirilebilir. Merdivenleri de ayrıca çekmeceli olarak yaparak merdivenleri de bir çekmece olarak değerlendirebilirsiniz.

merdiven boşluğu yatak modellerimerdiven boşluğu yatak modelleri

Her bir basamağın altını raf haline getirebilirsiniz.

Merdiven boşluklarını değerlendirmenin  güzel örneklerinden biri de basamakların altını raf haline getirmektir.Bu rafları güzel bir kitaplık olarak kullanabilirsiniz.

merdiven altı kitaplık modellerimerdiven altı kitaplık modelleri

Merdiven altında misafir tuvaleti

Çok büyük bir alan kaplayan merdiven modellerinin altlarından faydalanmanın en güzel örneklerinden biri bu geniş alana misafirler için küçük bir tuvalet yapmaktır.

merdiven altı tuvalet örneklerimerdiven altı tuvalet örnekleri

Merdiven altında bahçe oluşturmak

Evlerimizde bizi anlıkta olsa şehir hayatının stresinden uzaklaştıracak doğal köşeler yapmalıyız.Bu amaçla merdiven altında çakıl taşlarından kumdan oluşan bir zemine sahip zen bahçeleri oluşturabiliriz.

merdiven altı bahçe resimlerimerdiven altı bahçe resimleri

Merdiven altını büyük bir akvaryuma çevirmek

Evimizde saatlerce başında oturup sizi dinlendirecek bir akvaryuma merdiven altını değerlendirerek sahip olabilirsiniz.Bu şekilde  hem merdiven altını değerlendirirken hemde evimizde doğadan bir köşeye sahip olabilirsiniz.

merdiven altı akvaryum modelimerdiven altı akvaryum örneği

 

merdiven altı mutfak modeli

Kaynak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

All rights reserved
Bu web sitesi çerez kullanır, detayları burada görebilirsiniz Gizlilik Politikası. Gezmeye devam ederseniz, kabul etmiş olursunuz..