Küçük Bir Apartman Dairesi İçin Özel Tasarlanan Kutu Yatak Odası

Dekor 48

Fransız iç mimarlık şirketi Batiik Studio, Paris’teki bir apartman dairesini, özel olarak döşenmiş loft yatak ünitesiyle fonksiyonel bir alana dönüştürmüş.

İşte dairenin yenilenmeden önceki görüntüsü…

Çok Miktarda Depolama Alanı

Bu da daire boşaltıldıktan ve yeni yatak birimi ile güncellendikten sonraki görünümü. Duvarlar çoğunlukla orijinal durumlarında bırakılmış, ancak tasarımcı, baş oda bulunmayan küçük bir çatı katı yatağı yerine yatağı barındıran ve ihtiyaç duyulan çok miktarda depolama alanı sağlayan bir ‘kutu’ yaratmış.

İç Kısımda Kullanışlı Raf

Ahşap ile çevrili yatak odası alanına merdivenler ile ulaşılmakta. İç kısımdaki raf, uyurken kişisel eşyaları koyacak bir yer sağlıyor.

Kutunun dış tarafında, bu küçücük daire için bol miktarda depolama alanı yaratan bir takım dolaplar, dolaplar ve çekmeceler bulunuyor.

Sürgülü siyah cam panel yatak odası için mahremiyet sağlıyor. Yenilenen ve yatak odasına uyum sağlayan mutfakta tasarımla tamamen bütünleşmiş.

Fotoğraflar: Bertrand Fompeyrine

Kaynak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

All rights reserved
Bu web sitesi çerez kullanır, detayları burada görebilirsiniz Gizlilik Politikası. Gezmeye devam ederseniz, kabul etmiş olursunuz..