Krapon Kağıdı ile Büyük Pembe Gül Yapımı

Dekor 36

Düğün, nişan ve söz gibi özel günlere renk katacak bir çiçek kullanmak isteyenlere göre bir kendin yap projesi var. Krapon kağıdı ile yapacağımız bu büyük pembe gülün yapımı çok kolay. Yapraklar ve gül için kullanacağınız şablon ile birebir aynısı yapabilirsiniz. Yaparken çiçeklerin boyutlarını kullanacağınız yere göre şablonu küçültebilir ya da büyütebilirsiniz bu tamamen size kalmış. Bu büyük gülün yanında eğer isterseniz ortanca çiçeği ve ponpon top da yapabilirsiniz. Malzemeler ile başlayalım.

Büyük pembe gül yapımı için gerekli malzemeler:

  • Yeşil ve Pembe Krapon kağıdı
  • Çiçek bandı
  • Gövdesi için Çiçek teli
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Kalem
  • Şablon (Şablonun Çıktısı alıp Krapon kağıtlarını kesmek için kullanacağız. 1 Adet çiçek için: 8 adet kalp şablonu, 2 adet yaprak ve 1 adet çanak şablonu gerekmektedir.)

Malzemeler hazırsa başlayalım. İlk olarak şablonun çıktısını alıyoruz ve kolay olması için iki kat krapon kağıdı kullanarak kalp şablonunu kağıdının üzerine sabitliyoruz. Sabitlerken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta ise krapon kağıdına şekil vermek için çizgilerin dik şekilde olmalı.

Şablon yardımı ile bir çiçek için 8 tane kalp keselim kestiğimiz bu kalpler gül tomurcuğu için kullanılacak. Keserken çift kat krapon kullandığımız için toplamda elimizde 16 adet kalp olacak. İki kattan fazla krapon kullanmak keserken düzgün şekil almamızı zorlaştıracağı için önermiyoruz.

ilk kısmı hallettikten sonra şimdi çiçek için yapraklar ve çanak kısmını şablon yardımı ile kesiyoruz. Daha sonra yeşil çiçek bandı ile telin kaplıyoruz.

Yaprak şablonu ile kestiğimiz yaprakları kapladığımız tele tam ortasına gelecek şekilde yapıştırıcı yardımı ile sabitliyoruz. Bir çiçek için iki adet yaprak kullanıyoruz.

Kalp şeklinde kestiğimiz kağıtları kenarlarında tutarak orta kısımlarını çekiyoruz. Bu kalplerin şekil almasını sağlayacaktır. Bütün kalplere bu işlemi yapıyoruz.

Kenarlardan çektiğimiz kalplerin üst kısımlarına yuvarlak kalem yardımı ile kıvrım veriyoruz. Bu işlemi de bütün kalplere uyguluyoruz.

Bir adet kalp alıyoruz ve yeşil bant ile sardığımız çiçek teline bant yardımıyla sabitliyoruz.

Bu sarma işlemini tüm kalp şablonlar için uygulayın. Sayı arttıkça gül şeklini almaya başlayacaktır.

Sarma işlemi bittikten sonra çanak kısmını alıyoruz ve gövdeye bantlıyoruz.

Çanak kısmını bantlarken yaprakları da ekliyoruz ve sarmaya devam ediyoruz. Yapraklar eklendikten sonra son halini alan büyük gül hazır.

Son halini aldıktan sonra kullanmak için özel güne kadar ezilmeyeceği bir yerde muhafaza ederseniz formunu bozmamış olur. Bu gülü kullanacağınız yere göre boyutlarını ve rengini değiştirerek hem çeşit yapmış olursunuz hem de farklı yerlerde kullanma imkanınız olur.

Kaynak: Green wedding shoes

Kaynak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

All rights reserved
Bu web sitesi çerez kullanır, detayları burada görebilirsiniz Gizlilik Politikası. Gezmeye devam ederseniz, kabul etmiş olursunuz..