Klasik Salon Mu? Modern Salon Mu?

Dekor 91

 

Merhaba değerli takipçilerimiz bugün sizler için klasik salon mu? Modern salon mu? Arasında kalan ve hangisini yapacağına karar veremeyenler için her iki dekorasyon tarzını bir arada inceleyerek resim galerileri sunacağız.

Klasik salon dekorasyonu adından da anlaşılacağı gibi klasik, kesinlikle modası geçmeyen ve yaşam alanlarınıza son derece görkemli ve özel bir görünüm kazandırabilen bir tarzdır. Özetle evlerinize saray havası vereceği için kendinizi şımartmanızı sağlayacak bir dekorasyondur.

 

Modern salon dekorasyonu ise öne çıkan dekorasyon tarzlarından biri, daha çok genç yaştakilerin ve evini genç göstermek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği dekorasyon yaklaşımıdır. Gerek mobilyalardaki hatlar, gerekse renklerin kullanımı açısından klasik tarzdan ayrıldığını gösterir.

KLASİK DEKORASYON

Klasik salon dekorasyonunda klasik mobilyalar olmazsa olmazdır. Klasik salonlar bazıları tarafından ağır mobilyalarla dekore edilmiş bir salon olarak düşünülmektedir. Klasik salonların vazgeçilmez mobilyaları arasında oymalı ahşap modelleri olan lüks görünümlü avangart tarzı mobilya takımlarıdır. Klasik dekorasyon yaparken çok fazla eşya kullanmanız salonu sıkıcı göstereceği için mobilya ve aksesuarları ölçülü kullanmak gerekir, yani ne bir fazla ne bir eksik. Aşağıdaki klasik dekorasyon görselleri size ilham kaynağı olacaktır.

 

MODERN DEKORASYON

Modern dekorasyon stilinde kişiye özgü bir anlayış son derece önemlidir, bu suretle yaşam alanında tasarım aşamasından önce, zevklerinizi, hislerinizle mix etmeniz, sizin içinde huzurlu anlar geçireceğiniz doğru tarzda salon dekorasyonu uygulamanızı sağlayacaktır.

Buradan hareketle eğer salon dekorasyonunda modern tarz istiyorsanız aşağıda sizler için seçtiğimiz görseller tam da size göre.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan ANTRENİZİ DEKORE EDERKEN BU HATALARI YAPMAYIN. başlıklı makalemizde antre dekorasyonu, antre dekorasyonunda yapılan hatalar ve ev dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaynak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

All rights reserved
Bu web sitesi çerez kullanır, detayları burada görebilirsiniz Gizlilik Politikası. Gezmeye devam ederseniz, kabul etmiş olursunuz..