Çok Sade 5 Salon Dekorasyon Örneği

Dekor 271

Sade dekorasyonlu salonlar her zaman rahatlatıcı ve huzur vericidir. Bugün az eşyadan ve yalın çizgilerden hoşlananlar için çok sade 5 dekorasyon örneği ve sade bir salon oluşturmanın püf noktaları hakkında bilgiler paylaşacağız.

Soft Renkler Kullanın

Sade dekorasyonun en belirgin özelliklerinden birisi canlı renkleri fazla kullanmamaktır. Salonunuzda tercih edeceğiniz mobilyalar ve aksesuarlar kullanmalısınız. Eğer sade dekorasyona çok az canlılık katmak istiyorsanız sadece aksesuarlarda seçtiğiniz pastel tonlarının birkaç ton koyusunu kullanabilirsiniz.

Fazla Eşya Ve Aksesuardan Kaçının

Sade salon dekorasyon tarzı için evdeki fazla eşyaları kaldırmak veya atmak zorundasınız. Çünkü sade dekorasyonda eşya ve aksesuar kalabalığı olmamalı, az eşya ve aksesuarla şıklık ve zarafet sağlanarak huzur verici ortam bozulmamalıdır. Küçük bir araştırma ile salonunuzda kalabalıktan uzakta bir konfor yakalayabilirsiniz. Unutmayın, kalabalık eşyaların oluşturduğu görüntü bir süre sonra insanı ruhen ve bedenen yorar, böyle dekorasyonlardan uzak kalmak günün stresini atmanızı kolaylaştıracak ve dinginlik verecektir.

Duvar Boyası Açık Renk Seçilmeli

Sade salon dekorasyonunda seçilen açık renk duvar boyası ve zemin ilk bakışta ferahlık vermelidir. Tamamen soft renklerden oluşan sade bir salon dekorasyonunda vurgu rengi belirlenmeli bu renk perdelerde ve tavandan sarkan modern tarda sarkıt bir avize ile bütünleştirilmelidir.

Bazen özgür Takılın

Sade salon dekorasyonu örnekleri arasında soft renklerin dışına çıkarak sade salon dekorasyonunda kendi stilinizi oluşturabilirsiniz. Mesela koltuk takımlarında tek rengin dışına çıkarak açık ve koyu renk kombinli ürünleri tercih edebilirsiniz. Bunu yaparken açık renk kullanımını cömertçe yapmalı, koyu renk kullanımında biraz cimrilik yapmalısınız.

Sade Salon Dekorasyonunda Mobilya Çizgileriniz Oldukça önemli

Sade salon dekorasyonunda mobilya çizgileriniz gösterişten ve abartıdan uzak olmalı. Sadelikten uzaklaşmadan yapılan oldukça şık ve zarif tasarımlar mevcut. Sade salon dekorasyonu için seçilen koltuklar, masa ve sandalyeler düz fakat estetik hatlardan oluşmalıdır.

Bu da dikkatini çekebilir ????

2017 Dikdörtgen Salon Dekorasyon Önerileri

 

Bir önceki yazımız olan ANTRENİZİ DEKORE EDERKEN BU HATALARI YAPMAYIN. başlıklı makalemizde antre dekorasyonu, antre dekorasyonunda yapılan hatalar ve ev dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaynak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

All rights reserved
Bu web sitesi çerez kullanır, detayları burada görebilirsiniz Gizlilik Politikası. Gezmeye devam ederseniz, kabul etmiş olursunuz..